Wyszukiwarka

Aktualności

Norda Karwia - Błyskawica Reda Rekowo 1:3 (1:1)

• autor: tylkonorda, 2012-08-28 10:43

Nie udała się inauguracja sezonu w A klasie. W pierwszym meczu Norda poniosła porażkę na własnym boisku.

Więcej...

Po problemach z przygotowaniami (treningi, sparingi, budowanie kadry) przyszedł czas na pierwszy mecz w wyższej lidze rozgrywkowej. Przeciwnik średniej klasy Błyskawica Reda Rekowo. Poprzednie spotkania w A klasie w sezonie 2010/11 Norda przegrywała. Błyskawica wygrała u nas 2:0 i 2:1 u siebie. Na dzisiejszym meczu stawiło się 17 naszych zawodników.

Relacja minutowa:

1'         Pierwszy gwizdek. Zaczynamy: M.Darżnik, Ł.Bisewski, A.Czylkowski, P.Staniszewski,    D.Selonke, Ł.Kreft, B.Jarmuż, M.Miotk, D.Korzeniewski, M.Meyer, P.Felkner

4'         Meyer ruszył z piłką do przodu ale oddał za słaby strzał.

6'         Strzela gracz Błyskawicy z ok. 20m. niecelnie.

9'         Kolejny strzał już w światło bramki. Broni Darżnik.

14'       Tym razem Błyskawica z rzutu wolnego. Na róg wybija nasz bramkarz.

18'       Środkiem przedarł się Kreft. Strzela obok prawego słupka.

19'       Znakomita sytuacja Nordy. Felkner posyła piłkę nad wychodzącym bramkarzem a ta       mija minimalnie bramkę.

25'       Ostry wślizg i żółta kartka dla Krefta.

27'       Dużo swobody z prawej strony ma zawodnik Błyskawicy, oddaje strzał ale Darżnik na     posterunku.

33'       Kolejna parada naszego bramkarza. Tym razem ratuje nasz zespół w sytuacji sam na     sam. Przy dobitce zawodnik gości na spalonym.

41'       Tym razem Darżnik nie dał rady. Dwóch graczy Błyskawicy wymienia piłkę w polu           karnym i z bliska pakuje do siatki. 0:1

42'       Natychmiastowa odpowiedź Nordy. W polu karnym piłkę przejmuje Felkner i strzela       celnie do siatki. 1:1

45'       Koniec pierwszej połowy. Mecz może się podobać.

-----------

50'       Akcja z lewej strony. Z piłką uciekł Meyer i strzela. Niestety niecelnie.

51'       Żółta kartka dla Bisewskiego. Zdaniem sędziego w walce o piłkę pomagał sobie             łokciem.

57'       Żółta kartka dla Błyskawicy- A. Kreft

59'       Pierwsza zmiana. Schodzi zmęczony Staniszewski. Wchodzi Dettlaff

60'       Kopnięcie piłki po gwizdku i żółta dla gości - K. Potrykus

62'       Zawodnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i to wykorzystał. 1:2

64'       Nie zdążyliśmy wrócić po akcji. Do piłki biegnie napastnik gości ale szybciej wybija ją    Darżnik. Niestey piłka odbija się od gracza Błyskawicy i znajduje się przed pustą    bramką. 1:3

68'       Kolejna w tym meczu dobra interwencja w obronie Bisewskiego. Mogło być groźnie.

69'       Zmiany. Lessnau za Felknera i Zaworski za Selonke

70'       Z prawej ładnie ruszył z piłką Lessnau. Wykłada piłkę do wbiegającego Meyera a ten     nie trafia w bramkę.

83'       Przypadkowe zagranie ręką. Żółta dla Dettlaffa

86'       Z opresji ratuje nas bramkarz odbijając piłkę nogami.

87'       Żółta za faul dla Zaworskiego i po chwili czerwona za dyskusje.

88'       Zmiana. Wchodzi Kuhr za Korzeniewskiego

94'       Koniec. Cieszą się piłkarze Błyskawicy.

Błyskawica okazała się drużyną solidniejszą. Nie można odmówić walki naszym zawodnikom. Zabrakło sił i może szczęścia. Ten mecz to już historia. Czas na kolejne.

Norda:M.Darżnik, Ł.Bisewski, A.Czylkowski, P.Staniszewski (59' D. Dettlaff), D.Selonke (69' Sz.Zaworski), Ł.Kreft, B.Jarmuż, M.Miotk, D.Korzeniewski (88' K. Kuhr), M.Meyer, P.Felkner (69' A.Lessnau)

Bramki: P.Felkner 42' - R. Draga 41' , S. Piotrowski 62' 64'

Żółte kartki:Ł.Kreft 25' , Ł.Bisewski 51' , D.Dettlaff 83' , Sz.Zaworski 87' - A.Kreft 57' , K. Potrykus 60'

Czerwone kartki: Sz. Zaworski 87'

Sędzia: Dawid Michalski