Norda Karwia - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • Solar Władysławowo - Relaks Mechowo 12:1
 • GKS Linia - Puma Darżlubie 1:1
 • KKS Koleczkowo - Sokół Strzelno 9:3
 • Stolem II Gniewino - Ajax Leśniewo 6:0
 • Huragan Smolno - Norda Karwia 2:2
 • Arka Prusewo - Wicher Wierzchucino 3:1
 •        

Losowa galeria

Norda Karwia - GKS Luzino
Ładowanie...

Logowanie

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. maka165 53
2. Karol39 48
3. tylkonorda 46

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 133, wczoraj: 161
ogółem: 1 522 751

statystyki szczegółowe

Wyszukiwarka

Aktualności

Walkower z Pumą?

 • autor: nordakarwia, 2015-10-18 22:53

Na posiedzeniu Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w dniu 15.10.2015 na nasz klub została nałożona kara walkowera za mecz z Pumą Darżlubie, wygrany na boisku przez nasz zespół 10:0. Decyzja ta stanowi dla naszego klubu spore zaskoczenie, klub będzie odwoływał się od kary. Szczegóły w rozwinięciu. 

W meczu II rundy Pucharu Polski w którym nasz zespół podejmował drużynę Zatoki Puck za "wysoce niesportowe zachowanie" (użycie słów obraźliwych w stosunku do sędziego spotkania) ukarany czerwoną kartką został zawodnik naszego zespołu, Jakub Jarmuż. Opisując sytuację pokrótce sędzia mimo brutalnego faulu - wejścia nakładką na zawodniku puścił grę krzycząc "graj", zawodnik leżący na boisku odpowiedział sędziemu w sposób obraźliwy nie mając świadomości tego, iż sędzia puścił grę z uwagi na korzyść dla drużyny Nordy).

Po meczu zawodnik w obecności kierownika zespołu Zatoki Puck przeprosił sędziego, wyjaśniając zaistniałą sytuację, sędzia wyraził zrozumienie reakcji zawodnika z uwagi na okoliczności na boisku, jednakże obie strony zgodnie stwierdziły, iż słowa które padły bezwzględnie zasługiwały na czerwoną kartkę.

Klub mając na uwadze zapis regulaminowy, mówiący o tym, iż kartki z Pucharu Polski nie wliczają się do ligi wystawił zawodnika w następujących spotkaniach:

- 06.09.2015  II kolejki B klasy w meczu z Huraganem Smolno (5:0 dla Huraganu) 

- 12.09.2015 III kolejki B klasy w meczu z Klifem Chłapowo (1:1)

W międzyczasie klub otrzymał zawiadomienie o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika, jednakże zawodnik z uwagi na pracę nie mógł stawić się w wyznaczonym terminie w związku w celu złożenia wyjaśnień.

W dniu 17.09.2015 na stronie internetowej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ukazał się komunikat z posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej z dnia 16.09, z którego uzyskaliśmy następujące informacje:

(za: http://www.pomorski-zpn.pl/assets/files/GM_Dyscyplina/komunikat%2016.09.pdf )

Norda Karwia – Zatoka 95 Puck z dnia 02.09.2015 r.: zawodnik nr 6 Jakub Jarmuż (Norda) – wysoce niesportowe zachowanie na podstawie art. 5 §1 w zw. z art.13 § 2 pkt 2 w zw. z art. 61 § 2 pkt 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – 4 mecze dyskwalifikacji w każdej klasie rozgrywkowej. Bieg kary od dnia 03.09.2015 r. 

Sporym zaskoczeniem dla klubu okazał się nie tylko wymiar kary (4 mecze), ale także dyskwalifikacja we wszystkich rozgrywkach - niezgodna z zapisem o niewliczaniu kartek z Pucharu Polski do ligi. Nie to jest jednakże w całej sprawie istotne, lecz fakt, iż na stronie wyraźnie napisano, iż bieg kary rozpoczyna się w dniu 03.09.2015, co oznaczało, iż klub nie mając wiedzy o wymiarze kary dla zawodnika wystawił gracza ukaranego dyskwalifikacją w 2 spotkaniach. W tym przypadku oczywisty dla wszystkich w naszym klubie, był fakt przyznania prędzej czy później walkowera na korzyść drużyn przeciwnych za spotkania z Huraganem Smolno oraz Klifem Chłapowo. 

Po otrzymaniu komunikatu z dnia 16.09 zawodnik pauzował w kolejnych spotkaniach:

- 20.09.2015 IV kolejki B klasy w meczu z Stolemem II Gniewino (4:1 dla Nordy)

- 26.09.2015 V kolejki B klasy w meczu z Ajaxem Leśniewo (1:0) dla Nordy

Po meczu z Ajaxem Leśniewo zgodnie z interpretacją klubu, z uwagi na wyznaczenie terminu biegu kary zawodnik był już uprawniony do gry. Gracz wystąpił w spotkaniu VII kolejki w meczu z Pumą Darżlubie, czyli był to już 6 mecz od momentu rozpoczęcia biegu kary (w rozgrywanym w międzyczasie meczu VI kolejki zawodnik nie znalazł się w kadrze meczowej).

Ogromne zdziwienie stanowi dla wszystkich osób związanych z klubem fakt, iż w przypadku nałożenia kary 4 meczów dyskwalifikacji z biegiem od 03.09.2015 klub wystawiając zawodnika w szóstym (!) spotkaniu od momentu rozpoczęcia biegu kary karany jest walkowerem na korzyść drużyny przeciwnej. Klub nie otrzymał żadnego komunikatu o fakcie, iż bieg kary od 03.09.2015 oznacza faktycznie bieg kary od momentu ukazania się komunikatu na stronie (16.09.2015). 

Klub w związku z powyższym uznał za stosowne odwołanie się od kary walkowera, przyznanego w naszej opinii niesłusznie i wynikającego zapewne z błędnego wyznaczenia terminu biegu kary Komisję Dyscyplinarną związku. Klub w pełni liczył się z przyznaniem walkowera za spotkania II i III kolejki i taką też decyzję w interpretacji osób związanych z naszym klubem władze związku zgodnie z wydanymi komunikatami powinny podjąć. 

Liczymy na zdroworozsądkowe podejście do sprawy przez związek, do którego w najbliższych dniach wpłynie odwołanie od decyzji odnośnie walkowera za mecz z Pumą Darżlubie.

 


 • Komentarzy [0]
 • czytano: [508]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Norda KarwiaSokół Strzelno
Norda Karwia 2:6 Sokół Strzelno
2018-11-10, 18:00:00
w Cetniewie
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Solar Władysławowo 12:1 Relaks Mechowo
GKS Linia 1:1 Puma Darżlubie
KKS Koleczkowo 9:3 Sokół Strzelno
Stolem II Gniewino 6:0 Ajax Leśniewo
Huragan Smolno 2:2 Norda Karwia
Arka Prusewo 3:1 Wicher Wierzchucino

Statystyki drużyny